האדריכל חיים קזס, החתום על פרויקט של 26 וילות יוקרה בצפון תל אביב ופרויקטים נוספים, מסביר מהם הקשיים העוברים על בני זוג שרוצים לבנות את בית החלומות שלהם ואילו כלים נדרשים כדי לצלוח את התהליך בבטחה

"רוב הזוגות שמחליטים לתכנן ולבנות בית משתעשעים בשלב הראשון בחלומות ובפנטזיות שהם מוצאים במגזיני עיצוב למיניהם", אומר האדריכל חיים קזס. "בשלב השני, החלומות האלו בדרך כלל מתנפצים, כשהם מתחילים להתייעץ עם חברים שלא ממש מבינים בתחום או אנשי מקצוע שיש להם אינטרס לבנות בית פשוט יותר – ואומרים להם שהחלומות שלהם יעלו הון.

דיור בר קיימא - אוהל אברהם

הפרויקט מתייחס לתכנון בית ששטחו 70 מ', והוא מיועד לישובים בהם שוררים תנאי אקלים צחיחים ושטופי שמש שכמותם מצויים באזורנו למכביר – שטחים עצומים להגשמת החזון של דיור בר השגה.

הקונספט התכנוני – "אוהל אברהם", נשען על אוהל ואירוח: במקורות נודע אברהם כאדם מזמין ומארח, והאוהל היווה השראה למגורים מקיימים דוגמת אלה שאפיינו את התקופה המקראית ומאפיינים מקומות רבים גם כיום.

כך תיראה מערת המכפלה לאחר השיפוץ ההיסטורי

בהמשך להנחיית שר הביטחון נפתלי בנט, היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים פרסמה בימים האחרונים צו הפקעה לטובת פרויקט הנגשת מערת המכפלה, אשר עתיד לכלול בניית מעלית ושביל גישה לאתר ובכך להנגיש אותו.

האדריכל שתכנן את הפרויקט ההיסטורי, חיים קזס, סיפר לערוץ 7 על הליכי התכנון הייחודיים.

"יש לנו למעשה שני מקומות עיקריים: האחד הוא הרחבה הראשית הגדולה שאליה אנחנו רוצים להנגיש ויש את הקומה השנייה שם מתפללים היהודים ברוב השנה. נכון להיום בעלי מוגבלויות לא יכולים להגיע לשני המקומות".

פרויקט 26 villas בתל ברוך, צפון ת"א.

תכנון קומפלקס יוקרתי של 26 יחידות צמודי קרקע עם מועדון ספא גדול המשמש את בעלי הבתים הפרטיים.

היזם: נתנאל גרופ

נגישות